Nepal Sarokar

मृत्युदण्ड रहित सजायको सन्देश स्वरुप विश्वभर चित्रकला प्रदर्शन

मेलबर्न। ड्रग स्मगलर मयूरन सुकुमारनकी आमाले छोराले कोरेका चित्रहरुको, मृत्युदण्ड रहित सजाय व्यवस्थाको सन्देश स्वरुप विश्वभर प्रदर्शन गर्ने चाहना रहेको बताएकी छिन् ।

सुकुमारनलाई अप्रिल २०१५ मा ८ किलो हेरोइन इण्डोनेसियाबाट अष्ट्रेलिया भित्र्याएको अभियोगमा मृत्युदण्ड दिइएको थियो । प्रदर्शन गर्ने भनिएका चित्रहरु सुकुमारनले आफू पक्रिएदेखि मृत्युदण्ड पाएको समयबीचमा बनाएका हुन् ।

जेलभित्र उनी सधै चित्र कोर्नमा तल्लीन हुन्थे । मृत्युदण्ड पाउनु एक दिन अगाडी आफ्नो अन्तिम चित्र बनाउँदै, उनले आमासँग भनेका थिए-‘अझै दुई वर्ष , नभए मात्र ६ महिना थप समय पाएको भए , मैले अझै राम्रा चित्रहरु बनाउन सक्थेँ ।’

सुकुमारनकी आमा चाहन्छिन्, आफ्नो छोरा जस्तै अरु कसैलाई पनि मृत्युदण्ड नदिईयोस । उनले भनेकी छिन्- ‘पहिला खराब भएर जेल बसेको मानिस, असल भएर निस्कन पनि सक्छ । उसलाई सुध्रिने मौक़ा दिइनुपर्छ, त्यस्तै सुध्रेमा सजाय मिनाहा गरिनुपर्छ । म यही सन्देश मेरो छोरोको माध्यमबाट संसारभर फैलाउन चाहन्छु ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्